7 Şubat 2010 Pazar

Kitaplar Hakkında Bir Şeyler...

***Bazıları artık lise gençliğinin yazarı haline geldiğini düşünse de ben Kürşat Başar'ı hala okuyorum. Okuduğum ilk kitabı "Başucumda Müzik"ti. Son derece akıcı, güzel bir kitaptı. Kürşat Başar'ın tarzını çok beğeniyorum. Kitaplarını şimdi ne olacak diye merakla okuyorum,hiç sıkılmıyorum,elimden düşüremiyorum.Kitap isimleri de gayet çekici bence. Bugün bir kitabını daha bitirdim "Sen Olsaydın Yapmazdın, Biliyorum". Zaten ince bir kitaptı (112 Sayfa) 1günde bitti. Bir kitabını daha aldım okumaya başlayacağım. Hem hemen okumak istiyorum hem de biraz ağırdan almak istiyorum. Çünkü sanırım ufukta yeni bir kitap yok :S Belki yazma aşamasındadır, bilmiyorum. Kim ne derse desin ben Kürşat Başar'ı da yazdıklarını da çok beğeniyorum.

***Geçenlerde kitapçıları geziyordum, tabii ki kitap alma amaçlı. Biraz önce de söylediğim gibi Kürşat Başar'ın 2 kitabını aldım. Başka kitaplar da almak istiyordum.Cep kitaplarını çok beğeniyorum hem çantamda fazla yer kaplamıyor ve hafif hem de fiyatları çok uygun.Çoğu yayınevi önceden 20tl ye sattıkları kitabı cep kitabı olarak basıp 9.90tl ye satmaya başladı.Bir kısmı bende mevcut ama bence sayıları daha da artmaya başlamalı.

***Cep kitaplarından başka hoşuma giden ama daha almadığım diğer şey de kitapları set olarak paket halinde uygun fiyata satmaları. Almak istedim ama okumak istediğim kitaplar bu şekliyle karşıma çıkmadı. Olanları da ben zaten zamanında tek tek almışım.

*** Okumak istediğim çok kitap var.Liste yaptım. Popüler kitapları okuyamıyorum malesef. Bu aralar da çok fazla kitap dikkatimi çekmeye başladı ama huyum kurusun :S Alsam da başlayamıyorum.Başlasam da bitiremiyorum.

***Internetten kitap almak istedim ama uygun bir site bulamadım. Çoğunda kapıda ödeme seçeneği yok. Olanları da internetten araştırdım ama sorun yaşayanlar olmuş. Havale yapma seçeneği var uğraşmak istemedim. Kredi kartıyla alma şıkkı da var ama güvenemedim.Ayrıca ben galiba bir kitabı elime almadan evirip çevirmeden alamıyorum. İçine bakmam,arkasını okumam lazım,bunu anladım. Kısacası ben bu internetten kitap alma işinden de vazgeçtim.
***Üye olduğum bazı gruplardan e-book lar da geliyor. Başlarda ilgimi çekiyordu ama bilgisayar başında uzun süre kalınca hele de uzun süre bir şeyler okuyunca göz ağrısı +baş ağrısı oluyor. İsteyene yollarım :)

***Sizlerin okuduğu mutlaka oku dediğiniz kitaplar varsa onları da beklerim. Tavsiyelere açığım.

Hiç yorum yok: